Historické odpoledne 2022 Náchod

20.08.2022

Přes nepřízeň počasí se nám podařilo uskutečnit převážnou část Historického odpoledne. Děti se vyřádily v kostýmech s dětskými zbraněmi v rukou. Také se dověděly něco o zbraních, výzbroji a mohly vyzkoušet i střelbu z luku. Viděli jsme obě představení skupiny historického šermu Servus Bellum. Se svým programem vystoupila také Mohelnická Sebranka a Novus Origo, kteří nám předvedli vystoupení s meči v ruce. Naše komponované ukázky pod názvem "Zbrojnoš" byly ozdobeny prvními drobnými kapkami deště. "Soud Náchodské čarodějnice Markyty" proběhl bohužel již za deště a její poprava musela být z technických důvodů odložena (dosud žije ). Pro průtrž mračen musel být, k naší neskonalé lítosti, zrušen celý program skupiny Metanoon. To jak muzikál "Legenda o hradu Hasištejn", tak i jejich jedinečný koncert. Pro naše návštěvníky, kteří se na ně těšili tak jako my, máme však skvělou zprávu. Skupina Metanoon přislíbila, že za rok přijedou znovu. Dle jejich slov, chtějí Náchoďákům konečně pořádně zahrát. Ti, jenž byli pomocí výborné medoviny natolik vytrvalí a přečkali nepřízeň počasí, se za odměnu dočkali i ohňové show od našich přátel ze skupiny Novus Origo. Touto cestou bychom chtěli moc poděkovat všem účastníkům tohoto již VI. Historického odpoledne. To jak těm, které jsme měli to potěšení shlédnout, jako skupiny Servus Bellum, Mohelnická Sebranka nebo Novus Origo. Tak i těm, kteří jen přijeli, vše připravili, ukryli před deštěm a zase sbalili, aniž bychom měli možnost vidět nebo slyšet jejich vystoupení. Mezi takové patří skupina Metanoon a Rytíři země Zubra. Poděkování samozřejmě patří i divákům, jež vůbec přišli a pro které vše pořádáme. Také stánkařům a pomocníkům z řad TJ Sokol i všem ostatním, kteří jakýmkoliv způsobem přiložili ruku k dílu. V neposlední řadě také těm, bez kterých by to v žádném případě nešlo, což jsou naši sponzoři. Jako hlavní partner město Náchod. Finanční podporu poskytla nadace České Pošty. Materiálně nás podpořili Vella, Elektro-in, Creopress, Swing Náchod a mediální partner Český rozhlas Hradec Králové. Ještě jednou všem moc DĚKUJEME a věříme, že si vaší přízeň zachováme i do dalších ročníků!

Historický spolek Antares a TJ Sokol Náchod si vás dovolují pozvat na odpoledne plné šermu a ohně. Těšit se můžete na šermířské skupiny jako jsou Servus Bellum či Mohelnická sebranka, k večeru zahraje metalová kapela Metanoon a po setmění celou akci zakončí velkolepá ohňová show Novus Origo. Akce se odehraje ve venkovním areálu sokolovny 20. srpna od 13 cca do 22 hodin. Těšíme se na vás.

Aktualizováno: 26.03.2024
Vytvořte si webové stránky zdarma!